top of page
gradient background.jpg

Worldcoin: Revoluce v ověřování totožnosti online

V éře, kdy je každá naše činnost online sledována, se objevuje projekt, který slibuje revoluci v digitální identitě: Worldcoin. Heslo na sociální síti nebo klíč k online bankovnictví jsou dnes běžnou součástí našich životů, ale co když by digitální identita mohla být něco víc? Co když by vaše oči mohly být klíčem k novému světu možností?

Worldcoin skenování obličeje a duhovky oka - AI generace

Worldcoin je převratný projekt, který se zaměřuje na ověřování totožnosti prostřednictvím technologie rozpoznávání oční duhovky nedávno spoluzaložena CEO OpenAI Samem Altmanem, který stojí za společností OpenAI (produkt Chat GPT). Tato technologie, spolu s ambicemi společnosti na globální úrovni, vytváří pozoruhodnou příležitost pro budoucnost digitálního ověřování.


Co je Worldcoin?

Worldcoin je technologie, která vyvinula unikátní systém ověřování totožnosti založený na skenování duhovky jednotlivce. Duhovka je barevná část oka kolem zornice, má jedinečnou strukturu, kterou lze použít k ověření totožnosti osoby s vysokou přesností.


Jak to funguje?

Worldcoin skenování obličeje a duhovky oka

Celý proces začíná na speciálních přihlašovacích místech, kde lidé mohou přistupovat k lesklému sférickému "orbu" – zařízení, které skenuje duhovku. Worldcoin používá tento scan k vytvoření digitálního podpisu osoby, který je poté vložen do šifrované databáze.


Tato technologie je podobná otisku prstu, ale díky složitosti duhovky je mnohem sofistikovanější. Nabízí uživatelům možnost získat digitální identitu, a v některých zemích, jako je Keňa, dokonce nabízí bezplatnou kryptoměnu.


Tato metoda ověřování totožnosti nabízí několik klíčových výhod:

  • Rychlost: Proces je rychlý s okamžitým ověřením a zapsáním dat.

  • Bezpečnost: Duhovka je téměř nemožná falšovat, což činí metodu velmi bezpečnou.

  • Univerzálnost: Technologie může být použita k ověření totožnosti kdekoli na světě.


Rychlý růst a globální přítomnost

Worldcoin zaznamenal rychlý růst, přičemž již první dny se vytvořila dlouhá řada lidí, kteří měli zájem zapsat svou duhovku a vytvořit si tak digitální profil. Společnost má plány na rozšíření svého provozu do dalších částí světa, včetně Evropy, Latinské Ameriky a Afriky.


Finanční podpora

Worldcoin získal 115 milionů dolarů od investorů, což podporuje jejich ambice stát se klíčovým hráčem v oblasti ověřování totožnosti.

Worldcoin skenování obličeje a duhovky oka

Možná využití a přínosy

Worldcoin není omezen pouze na ověřování totožnosti. Jeho technologie nabízí potenciál pro odlišení lidí od umělé inteligence a umožnění globálních demokratických procesů.Projekt Worldcoin je nyní na vážkách mezi slibem revoluce a možnými riziky.

Jaký je váš názor na tuto novou éru digitální identity? S více než milionem uživatelů a podporou významných investorů se zdá, že Worldcoin je na cestě, aby se stal globálním fenoménem,

ale jaké jsou rizika a jaký je skutečný potenciál tohoto ambiciózního projektu? Jen čas ukáže, zda Worldcoin naplní svůj slib, nebo zda se stane pouhým experimentem v laboratoři. Zdroj: https://www.bbc.co.uk/news/world-africa-66383325 https://www.reuters.com/technology/worldcoin-says-will-allow-companies-governments-use-its-id-system-2023-08-02/

18 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page