top of page
gradient background.jpg

South Park v éře AI: Jak stroje píší nové díly

Představte si, že jste tvůrcem oblíbeného seriálu South Park a potřebujete novou epizodu. Nebylo by úžasné, kdyby tuto epizodu mohla vytvořit umělá inteligence během několika minut, místo týdenního úsilí celého týmu scenáristů? Vítejte v nové éře, kde je to možné díky AI Showrunneru od společnosti Fable Studio!


Budoucnost televize?

AI Showrunner je revoluční technologie díky které je možné vytvářet celé epizody South Parku na základě jednoduchého pokynu. Ale jak může stroj napodobit kreativitu a humor, které dělají tento seriál tak oblíbeným?


Jak to funguje?

Vytváření televizního seriálu je komplexní proces, který vyžaduje spoustu kreativity, času, úsilí a už vůbec se nebavíme o tom kolik lidí je potřeba k vytvoření takového seriálu. Jak je tedy možné, že AI může generovat epizody South Parku? Podívejme se blíže na technologii, která umožňuje toto kouzlo.


Analýza Dat a Vzorů

AI Showrunner pracuje na analýze velkých dat a vzorů v existujících epizodách South Parku.

Studuje charaktery, dialogy, scénáře a další klíčové prvky, aby pochopil, co dělá seriál tak jedinečným a dokázal to replikovat do vygenerovaných epizod.
Jak to tedy celé funguje?

1. Využití velkých jazykových modelů (LLM):

Velké jazykové modely, jako je GPT, jsou typy umělé inteligence vytvořené pro práci s textem byly natrénovené na velkém množství dat textu (klidně i texty zahrnující 5 miliard slov a více)


Jak to funguje v tomto případě?

  • Analýza a Nácvik: Model byl "vyškolen" na scénářích a textech South Parku, aby porozuměl stylu a humoru seriálu.

  • Generování Scénářů: Následně byl použit k vytvoření nových, originálních scénářů, které odpovídaly tónu a charakteru South Parku.

2. Použití modelů Stable Diffusion:

"Stable Diffusion" je technologie, která zde byla použita jako generátor obrázků. Spolu s jazykovým modelem ChatGPT byla použita k vykonání krátkodobých obecných úkolů prostřednictvím tzv. "prompt engineering."

  • Z Textu do Obrazu: Díky této technologii bylo možné převést textové scénáře do vizuální reprezentace, což zahrnovalo tvorbu postav, prostředí a animací.

  • Vizualizace a Animace: Tyto modely zodpovídaly za věrohodné animace, které se přibližovaly kvalitě klasických epizod South Parku.

3. Simulace s více agenty:

Co to je?

Simulace s více agenty je termín kdy nacvičíte jednotlivé modely, podle textu tak aby se začaly chovat jako postavy ze seriálu, vlastně takhle kopírujete charakter a chování postav, které jsou pak spolu schopny komunikovat na daný scénář. Tímto způsobem bylo možné udržet plynulost příběhu i po tak dlouhou dobu.

  • Kontextualizace: Pomocí simulace byl vytvořen realistický a soudržný kontext, ve kterém se postavy hrály svou roli.

  • Postup Příběhu a Chování Postav: Simulace zajistila, že postavy jednaly v souladu se svými známými osobnostmi, a že příběh plynul logicky a srozumitelně od scény ke scéně.


Jste zvědaví na to, jak to vypadá v praxi?

Ukázka epizody South Parku, která byla generována AI, naznačuje, že technologie má obrovský potenciál, ačkoli stále jsou tam znát rozdíly a nedokonalosti oproti klasickým epizodám, je to slibný začátek.Budoucnost nebo jen další technologický trik?

AI Showrunner přináší otázky o budoucnosti televize a zábavy jako celku. V aktuální situaci, kdy hollywoodští herci stávkují právě kvůli implementace AI do zábavního průmyslu to ale spíš vypadá, že směr se víc a víc ubírá cestou umělé inteligence a hercům i tento, ačkoliv na první pohled neškodný projekt, vůbec nehraje do karet. Jedno je jisté: umělá inteligence pokračuje ve svém postupu do nejrůznějších sfér života a nabízí neomezené možnosti.

Co si o tom myslíte? Je AI Showrunner budoucnost televize, nebo je to jen další technologie, která skončí v zapomnění? Máte chuť vytvořit vlastní epizodu South Parku? Jaké by byly vaše nápady? Podělte se o své myšlenky v komentářích níže!


22 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page